podmenu

Blogerzy

Lista blogów

Blog: MACIEJ STARĘGA

staręga maciej

Maciej Staręga, na nartach w Ramsau - Zaczynamy

Cykl przygotowań do nowego sezonu 2014/2015 ruszył pełną parą. Jeszcze niedawno kwiecień z tygodniem odpoczynku w Egipcie, majowe studiowanie, potem czerwiec, z pierwszym zgrupowaniem w Szczyrku, gdzie przez trzy tygodnie badaliśmy nasze organizmy i przyzwyczajaliśmy je do ciężkiej pracy. Teraz za to jesteśmy już w Ramsau.

Komentarzy: 0

2014-07-12 11:16

Czytaj więcej
Maciek

Maciej Staręga - Wracamy po przerwie z Ramsau am Dachstein

Dzisiejszego dnia Maciej Staręga wywalczył trzecie miejsce w biegu ze startu wspólnego na 30km klasykiem w ramach mistrzostw Austrii. W swojej nowej notce na blogu dzieli się z nami kolejnymi doświadczeniami oraz opowiada o kolejnych planach.

Komentarzy: 0

2014-03-23 16:22

Czytaj więcej
Maciej Staręga Davos 2013

Maciek Staręga z Soczi, przed team sprintami

Jutro na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi team sprinty w których Maciek Staręga pobiegnie z Maćkiem Kreczmerem. Maciek Staręga znalazł chwilkę czasu dla czytelników skipol-a, żeby krótko podzielić się swoimi refleksjami przed jutrzejszym dniem.

Komentarzy: 0

2014-02-18 21:30

Czytaj więcej
Maciej Staręga i kadra 2013

Maciej Staręga z Soczi

Maciej Staręga z Soczi. Krótko bo czasu brak - a to otwarcie Igrzysk Olimpijskich, a to bieg, a my zawracamy mu głowę. Wprawdzie jutro nie występuje w biegu łączonym, ale jak sam mówi obowiązków nie brakuje.

Komentarzy: 0

2014-02-08 19:48

Czytaj więcej

Maciej Staręga - Czas na Jakuszyce

Hej jesteśmy właśnie parę dni po Pucharze Świata w Nowym Mieście w Czechach. Weekend dobry z miejscem w 30 i z tego można być zadowolonym.

Komentarzy: 0

2014-01-17 14:56

Czytaj więcej
Starega Maciej

Maciej Staręga - Szary Oberhof, piękne Lenzerheide

Po biegu na 15km w Szwajcarii zakończyłem swoją tegoroczną przygodę z Tour the Ski.  Jakie ono było? Dla mnie na pewno bardzo udane, ale nie perfekcyjne...

Komentarzy: 0

2014-01-02 21:55

Czytaj więcej
Maciej Staręga Davos 2013

Maciej Staręga - Zaczynamy Tour

Zaczynamy Tour!!! Po świetnym weekendzie w Asiago oraz spokojnych, rodzinnych i pogodowo wiosennych świętach  przyszedł czas na ciężką przeprawę w Tour de Ski. No dobra, dla mnie może nie aż tak ciężką, bo po 3-4 starcie jadę do Szklarskiej Poręby przygotowywać się do Pucharu Świata w Nowym Meście i potem w Jakuszycach.

 

Komentarzy: 0

2013-12-27 21:07

Czytaj więcej
Maciej Staręga Davos 2013

Maciej Staręga - Polski Weekend

Tytuł myślę odpowiedni w świetle ostatnich wydarzeń. Widać, że narciarstwo klasyczne (biegi, kombinacja i skoki) w Polsce wreszcie ruszyło do przodu. Aż nie wiem od czego zacząć – sukces Adama Cieślara i bardzo dobre wyniki biegaczy na Uniwersjadzie, wygrana Kamila Stocha i wysoki poziom reszty naszych skoczków w Titisee, niezłe (moim zdaniem) biegi stylem dowolnym w wykonaniu Justyny Kowalczyk w Davos i wreszcie kolejne punkty PŚ dla naszej grupy zdobyte przez Sylwię Jaśkowiec, Agnieszkę Szymańczak i moje.

Komentarzy: 3

2013-12-16 19:53

Czytaj więcej
Maciej Staręga i kadra 2013

Maciej Staręga z Passo Lavaze

Passo Lavaze – to do tego pięknego miejsca przyjechaliśmy po startach w Seefeld. Starty potrzebne, ale których nie chciałbym rozpamiętywać. To nie były moje dni i widać to było na wynikach.

Komentarzy: 0

2013-12-11 16:50

Czytaj więcej
images/2013/Starega_Maciej_biegi_narciarskie_moda.jpg

Maciej Staręga na blogu: Brutalna rzeczywistość

Po dwóch dniach zawodów w Pucharze Świata w Kuusamo mam mieszane uczucia. W sprintach warunki były pode mnie i smarowanie było super. Wiedziałem, że będzie szansa na dobre miejsce i po cichu, bardzo po cichu, liczyłem, że może uda się dostać do finałów.

Brakowało niewiele i mogę się cieszyć, że w końcu w sprintach klasykiem wyszło. Z drugiej jednak strony, przepadła pierwsza szansa na punkty, a takich okazji nie należy marnować.

Bieg długi na 10km klasykiem to już zupełnie inna bajka. Z tego występu jestem jednak nieco bardziej niezadowolony niż ze sprintów. Sądzę, że stać mnie było na wynik około 20 sek. lepszy. Może gdyby narty lepiej trzymały, gdybym na ostatnich dwóch kilometrach nie osłabł i gdyby były nieco szybsze warunki. To jednak tylko gdybanie bo rzeczywistość jest taka, że wylądowałem na 82. miejscu i wielkiej satysfakcji nie może mi to dawać. W Pucharze Świata walczy się nie tylko z czasem, ale i z przeciwnikami.

No nic przeszłość przeanalizujmy, wyciągnijmy z niej wnioski i cenne doświadczenie, a swoją uwagę skupmy na przyszłości i kolejnych zawodach. Jutro nie biegnę biegu na 15km, głównie dlatego, że nie potrzebuje wielu startów na początku sezonu, który dopiero się zaczyna. Igrzyska w połowie lutego i trzeba uważać, by nie za wcześnie wypalić z formą, która mam nadzieję przyjdzie w odpowiednim momencie...

Dziś za to cieszmy się z sukcesów Justyny, kombinatorów(2 zrobiło kwalifikacje na Sochi) i dobrych wyników naszych dziewczyn :).

Maciej Staręga

Komentarzy: 1

2013-11-30 19:19

Czytaj więcej
images/2013/Starega_Maciej_biegi_narciarskie_moda.jpg

Maciej Staręga o sprintach narciarskich, polskich skoczkach i...

Maciej Staręga, reprezentant Polski w biegach narciarskich, zawodnik kadry A Team - 3 dni przed inauguracją Puchar Świata o... 

Samopoczuciu:
Samopoczucie jest ok. Jestem zdrowy i gotowy do walki. Jutro ostatni szybki szlif i walczymy w weekend. Sprint nie wyszedł mi tu nigdy dobrze, ale mam nadzieję że w końcu karta się odwróci.

Dyrektorze Pucharu Świata w Jakuszycach:
Czech Petr Mach, no tak czytałem artykuł, ale nie miałem z nim dotąd do czynienia.

O ilości startujących reprezentantów w polskiej edycji PŚ:
Nie wybiegam tak daleko w przyszłość ale wydaje mi się ze maksymalnie będzie to 8 osób.

O sprintach w Jakuszycach:
Sprinty w Jakuszycach to mój priorytet. Na polskich trasach chcę wejść do 30-tki i może dalej, aby dać polskim kibicom narciarstwa jak najwięcej pozytywnych emocji. Z najlepszymi rywalizuję w większości zawodów PŚ, a czasami jak ich zmiennicy dostaną szansę to walczą równie mocno, aby dostać ją ponownie, więc na PŚ nigdy nie jest łatwo.

O sprintach w ogóle:
Mam ku temu dużo lepsze predyspozycje, pracuje nad tym aby poprawiać się w tej konkurencji i odnieść jakiś międzynarodowy sukces, w sporcie trzeba szukać swoich szans, bo nikt nic za darmo nie odda.

O walce bark w bark:
Na razie w bezpośredniej walce miałem pecha do Austriaków, ale to nie chodziło o nieczyste zagrania a raczej przypadki, np. Quebec w poprzednim sezonie - to był zakręt, ułamek sekundy, lód, a poza tym ja też nie odpuściłem i w zasadzie tylko lekko zostałem trącony nartą, a wypadłem razem z Austriakiem.

O kradzieży norweskiej medycznej bazy danych:
Na razie nie spotkałem się z tym tematem, afery wielkiej z tego na pewno nie ma.
Myślę, że większa afera byłaby jakby skradziono komuś narty lub smary.

O inauguracji Pucharu Świata w skokach i występach Polaków:
Hm, w drużynie mieliśmy trochę pecha. Miejsce na podium było w naszym w zasięgu. Co do konkursu indywidualnego - nie miałem czasu oglądać, ale powiem tylko tyle - fajne, że wygrał Krzysiek, a reszta chłopaków też się dobrze zaprezentowała, cieszy mnie to bo z tą ekipą skoczków znamy się dobrze.

O przypadku w sporcie:
Wyniki skoczków to nie był przypadek, nasza kadra jest mocna widać to, ale oba sporty ciężko porównać. W biegach nie da się osiągnąć sukcesu w tak młodym wieku, tu procentują lata pracy. Skoki to bardziej sport techniczny i dynamiczny wszystko się może stać.

O przypadku w biegach narciarskich:
Mistrzostwa Świata w Sapporo w 2007 roku, gdy podczas startu zaczyna sypać mokry śnieg i wicemistrzem świata zostaje mało znany Białorusin, Leonid Karnejenka

O medalowych szansach skoczków w Soczi:
Mam nadzieje, że przywiozą 2 medale.

foto: archiwum zawodnika (jak widać Maciek ma do siebie dystans - gratulacje)

/KaCe/

Komentarzy: 0

2013-11-27 11:46

Czytaj więcej
Maciek

Maciej Staręga - jutro sprawdzian z Czechami

Kadra A Team trenerów Ivana Hudaca i Janusza Krężeloka nadal przebywa w Finlandii, przygotowując się do inauguracji Pucharu Świata w biegach narciarskich w Kuusamo.
Maciej Staręga przygotował specjalnie dla skipol.pl krótką relację.
 
W dalekiej Finlandii po startach nadeszły mrozy. Temperatura spada do - 20 stopni, my jednak tempa treningowego nie zwalniamy. Trzeba jeszcze pracować, bo sezon ledwo co się zaczął, a jeszcze ponad 4 miesiące przed nami.
Sobota i niedziela to czas sprawdzianów, w których rywalizować będziemy na 10km stylem klasycznym i 10 km stylem łyżwowym wspólnie z Czechami.

Przygotowania do inauguracji PŚ w Kuusamo więc trwają i miejmy nadzieję, że rozpoczniemy go udanie. Może nie tak rewelacyjnie jak skoczkowie, ale najważniejsze żeby pozytywnie.


Maciej Staręga

Komentarzy: 3

2013-11-22 20:15

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów
Bieg Podhalański
Bieg Jaćwingów

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie
Winter Szus
Beskidski Cross
Tylko igrzyska
Biathlon
karpacz
DZN
Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością.
Szklarska Poręba
Jamrozowa Polana
Biegówki Bielsko
polskie nartorolki

Prawa autorskie © biegowki.pl